Gülçin Özsoy

Balakrama – Güce Adım (Ankara, Atölye Yoga Koza)

Shadow Yoga sisteminin ilk yıllarında öğrencileri büyük bir özenle bacaklardan güçlendirmeye başlayan ve yıllara yayılarak çalışılan üç önemli seri (Balakrama, Çaya Yodha Sançalanam, Kartikkeya Mandala Prelütleri) öğretilir. Bu seriler ile kişiye yaşamını tüm potansiyeli ile yaşamasını kısıtlayan bedensel, zihinsel ve duygusal kalıpları keşfetmek üzere uygulanması gereken bir dizi ustaca teknik tanıtılır. 

Balakrama serisini Ocak ayından itibaren Ankara’da öğreteceğim.  

14-15 Ocak – 07:30-10:30

18-19 Mart – 07:30-10:30

13-14 Mayıs – 07:30-10:30 

24-25 Haziran – 07:30-10:30

– Her seviyeden öğrencinin katılımına açıktır. – Her bir buluşma birbirinin devamı olacak. – İlk 2 buluşmada yeni öğrenci kabul edeceğim. Kalan buluşmalar kapalı grup dersi şeklinde devam edecek. 

Shadow Yoga Sistemine Giriş – Tanışma Kursu (İzmir Yoga, 4-5 Şubat 2023)

Bu kurs, Shadow Yoga serileri (prelütleri) ile tanışmak isteyenlere yönelik bir ön çalışma niteliğindedir. Shadow Yoga sistemindeki temel ilkelerin yer alacağı kursun sonunda kendi başınıza  uygulayabileceğiniz kısa bir seriyi de öğreneceksiniz. 

Bu ilk kursta, bedeni ayaktan merkeze doğru güçlendirerek, nefesin saf varlığını daha da derinden idrak etmek üzere basit bir seri çalışılacak. Nefesin yarattığı ritmi kavrayarak ve bedeni doğru bir mimari ile kullanmayı öğrenerek, kişinin gizli gücünü açığa çıkarması için ipuçlarını hareketler aracılığıyla çalışacağız. Bu güce de Prana (yaşamı mümkün kılan güçler) diyoruz. 

Prana’nın izlerini  süreceğimiz bu kursun ardından, Shadow Yoga sisteminin ilk serisi olan Balakrama (Güce Adım) kursu, kış ve bahara yayılacak şekilde başlayacak. 

4-5 Şubat Cumartesi-Pazar

08:00-11:00 @izmiryoga