Fatma Yavuz ile Shadow Yoga’ya Başlangıç Kursu

Kadim Hatha Yoga metinlerine dayanan bir yoga sistemi olan Shadow Yoga’da, başlangıçta prelüt adı verilen sabit seriler üzerinde çalışılır. Kişiyi kısıtlayan fiziksel engeller ile zihinsel ve duygusal kalıplar, nefesin ve hareketin birlikte kullanılması ve sebatkar bir çalışma ile zaman içinde çözülür ve öğrenci asana çalışmaları için hazır hale gelir.

Shadow Yoga’nın ilk prelüdü olan Balakrama – Güce Adım serisiyle ayaklar, ayak bilekleri, dizler, bacaklar ve kalçaları çalıştırıp merkezdeki gücü uyandırmayı araştıracak ve bu işleyişin anatomisini oluşturan bandhalar, nadiler, vayular gibi kavramları öğreneceğiz. Çalışma ilerleyen aylarda yoğunlaşıp derinleştikçe güçlenen kemikler, kan, nefes ve agni (iç ateş), esnek ve sağlam bir fiziksel yapı inşa etmeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olacak.

Bu kursa katılmak için herhangi bir yoga tecrübesi gerekmez. Tek bir sistem içerisinde uzun soluklu ve derinlemesine çalışmak isteyen her seviyeden yoga öğrencisine açıktır. Kurs detaylarını Kurslar sayfasında bulabilirsiniz.

Kayıt olmak için fatmayavuzyoga@gmail.com adresine e-posta yazınız.